با وجود قحطی، گذرگاه رفح از سوی صهیونیست‌ها باز نمی‌شود

به گزارش کاوک نیوز

استفاده از گرسنگی به عنوان یک سلاح یکی از اصلی‌ترین استراتژی‌های جنگی رژیم صهیونیستی برای پاکسازی قومی غزه و نسل کشی فلسطینیان محسوب می‌شود به طوری که از زمان آغاز جنگ در این باریکه نظامیان صهیونیست به صورت هدفمند علاوه بر جلوگیری از ورود اقلام بشردوستانه، اقدام به هدف گرفتن نیرو‌های امدادی کرده اند. 

به گزارش الجزیره، جمعیت هلال احمر فلسطین امروز (دوشنبه) اعلام کرد علی رغم قحطی گسترده در سرتاسر غزه اسراییل همچنان به اشغال گذرگاه رفح ادامه داده و از ورود اقلام بشردوستانه از این مسیر جلوگیری می‌کند. 

این جمعیت در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) در این باره نوشت: اقدام اسراییل در تنبیه جمعی مردم غزه نه تنها شرایط بحران انسانی در این باریکه را تشدید می‌کند، بلکه به طور مستقیم ناقض دستور ماه مِی دادگاه دادگستری بین المللی و نقض کننده قوانین حقوق بشر است. 

گذرگاه رفح از هفتم مِی به اشغال نظامیان صهیونیست درآمده و این رژیم از ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه از این طریق جلوگیری می‌کند. پیش از آغاز جنگ غزه روزانه ۵۰۰ کامیون از گذرگاه رفح وارد غزه شده و نیاز‌های این منطقه را تامین می‌کرد.

حضور نظامیان صهیونیست در گذرگاه رفح و هم مرز با مصر، خشم مقامات قاهره را نیز برانگیخته است. بر اساس توافق کمپ دیوید، رژیم صهیونیستی حق حضور در این گذرگاه مرزی با مصر را ندارد. 

مترجم: ابوالفضل هاشمی


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا