انتقاد شدید تشکیلات خودگردان از آمریکا به دلیل ارسال تسلیحات به تل آویو

به گزارش کاوک نیوز

آمریکا بزرگترین حامی مالی، تسلیحاتی، و سیاسی رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود به طوری که از زمان آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر، مقامات تل آویو بار‌ها اذعان کرده اند بدون کمک تسلیحاتی واشنگتن یارای ادامه دادن نسل کشی فلسطینیان را ندارند. 

به گزارش الجزیره، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (شنبه) با صدور بیانیه ای، طرح جدید آمریکا پیرامون ارسال تسلیحات به رژیم صهیونیستی را محکوم کرد. 

تشکیلات خودگردان فلسطین موافقت آمریکا با ارسال بسته کمک‌های تسلیحاتی جدید به ارزش ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار به رژیم صهیونیستی در بحبوحه گمانه زنی‌ها پیرامون حمله تل آویو به رفح را محکوم کرد. 

این وزارتخانه در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) در این باره نوشت: درخواست آمریکا از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای توقف کشتار فلسطینیان، و در عین حال ارسال تسلیحات به این رژیم نقض بی سابقه اخلاقی و اصولی محسوب می‌شود. 

تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین از شکست ادامه دار قطعنامه‌های سازمان ملل و دادگاه بین المللی کیفری برای مسئول کردن رژیم صهیونیستی در جنایاتش علیه مردم غزه، ابراز تاسف کرد. 

این انتقادات پس از آن مطرح می‌شود که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا که در پاییز پیش رو باید برای باقی ماندن در کاخ سفید با ترامپ رقابت کند، مدعی شد حمله به رفح خط قرمز آمریکاست، اما واشنگتن همچنان اسراییل حمایت خواهد کرد!

۶۲ درصد از رای دهندگان دموکرات که در انتخابات سال ۲۰۲۰ به بایدن رای داده بودند بر این باورند وی باید ارسال تسلیحات به رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ غزه را متوقف کند.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا