برنامه های کانون فارس در کنگره امیران سرداران و پانزده هزار شهید فارس تشریح شد

به گزارش کاوک نیوز

به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس و به نقل از  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش، در ۲۲ خرداد ۱۴۰۳، جلسه کمیته شهدای دانش آموز و فرهنگی کنگره ملی ۱۵ هزار شهید استان فارس، در اداده کل آموزش و پرورش استان فارس تشکیل شد.

در این جلسه  سردار یدالله بوعلی درجمع اعضای کمیته شهدای دانش آموز و فرهنگی کنگره ملی ۱۵ هزار شهید استان فارس، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت به ویژه شهید جمهور، با تجلیل از تلاش های آموزش و پرورش در خصوص برپایی یادواره های شهدای دانش آموز و فرهنگی استان، اظهار کرد:در بحث برگزاری یادواره شهدا، در حوزه دانش آموزی و فرهنگی فراتر از انتظار، برنامه ریزی شده است که قابل تحسین است.

فرمانده سپاه فجر استان فارس افزود: کمیته فرهنگی و دانش آموزی می تواند جریان ساز باشد؛ و به سرعت پیام کنگره شهدا را در دورترین نقاط استان نشر دهد.

بوعلی تصریح کرد: تفویض اختیار به بخش های مختلف موجب بروز خلاقیت و نوآوری می شود لذا ما در برپایی یادواره ها شاهد این موضوع هستیم.

وی ادامه داد: تلاش در جهت مردمی کردن و افزایش مشارکت در برگزاری کنگره شهدا گام ارزشمندی است که در حال انجام است.

فرمانده سپاه فجر استان فارس خاطرنشان کرد: به برکت خون شهدا، برنامه های کنگره سرداران و پانزده هزار شهید استان فارس به خوبی در حال انجام است.

وی ادامه داد: اعزام بیش از یک هزار فرهنگی به اردوی راهیان نور و پیشرفت و برگزاری اولین یادواره شهدای استان فارس در خوزستان کاری خلاقانه و فاخری بود؛ که کمیته شهدای دانش آموزی و فرهنگی انجام دادند؛ البته دومین کنگره نیز که در حرم شاهچراغ علیه السلام برگزار شد؛ کم نظیر بود.

بوعلی اضافه کرد: اطلاع رسانی در خصوص کنگره موضوع مهم و حساسی است که باید به آن پرداخته شود؛ لذا هدف‌گذاری ما این است که همه در جریان این کنگره قرار گیرند.

فرمانده سپاه فجر فارس گفت: برگزاری یادواره علاوه بر اینکه مراسمی معنوی است اثر هنری نیز محسوب می شود البته باید آثاری خلق کنیم که ویژه یک زمان خاص نباشد؛ بلکه همیشه ماندگار باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیزدراین جلسه با تقدیر از همکاری های سپاه فجراستان، اظهار کرد: تلاش داریم برنامه های یادواره شهدا با سبک و سیاق جدید انجام شود؛ لذا با این نگرش برنامه ریزی کرده ایم.

دکتر فرشید قاسمی افزود: برگزاری مسابقاتی با عنوان شهید دانش آموز محمدرضا کشاورز با حضور گروه های ۵ نفره و با موضوع بازطراحی کردن وقایع دوران دفاع مقدس، که به صورت کلاسی و مدرسه ای برگزار و مستند سازی خواهد شد یکی از این برنامه ها است.

رئیس کمیته شهدای دانش آموز و فرهنگیان کنگره ملی ۱۵ هزار شهید استان فارس، تصریح کرد: برنامه های گرامیداشت یادواره های شهدا که با شکل و محتوایی خلاقانه و با محوریت دانش آموزان در سطح استان بود؛ که انجام شد.

دکتر ایمان ایمانی فر افزود: دومین یادواره شهدای فرهنگی نیز در شیراز برگزار شد؛ و سومین یادواره شهدای فرهنگی نیز به زودی برگزار خواهد شد.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان فارس نیزبا تشریح برنامه ریزی های انجام شده در خصوص کنگره سرداران و پانزده هزار شهید استان فارس، اظهار کرد: تشکیل گروه های چند هزار نفری، برپایی نمایشگاه و برگزاری یادواره ها در مدارس از اهم این برنامه ها است.

کاظم اسماعیلی شعار افزود: اصل برنامه های یادواره در مهرماه خواهد بود و یادواره های کلاس محور و مدرسه ای در دستور کار است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان فارس تصریح کرد: اجلاسیه ملی شهدای دانش آموز و فرهنگی از دیگر برنامه های است که در دستور کار قر دارد.

اسماعیلی شعار ادامه داد: ایجاد یادمان شهدای دانش آموز در مدرسه محل تحصیل آنها از دیگر برنامه ها خواهد بود.

رئیس اداره شاهد و ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش فارس نیز گفت: برگزاری ۵ هزار یادواره شهدای دانش آموز مدرسه ای و ۱۵ هزار یادواره کلاسی از آبان ماه ۱۴۰۲ تا آبان ماه ۱۴۰۳ از جمله برنامه های این اداره است.

معصوم علی صفی قلی افزود: برنامه ریزی برای تولید مستند ۱۰-۱۵ از آثار شهدای استان از دیگر فعالیت های این حوزه است.

وی ادامه داد: با استفاده از رمزینه  اطلاعات شهدا جمع آوری خواهد شد لذاجمع آوری اسناد ۱۵۰۰ شهید از جمله شهدای دانش آموز استان در حال انجام است تا در کنگره سرداران و  ۱۵ هزار شهید  استان ارائه کنیم.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا