طرح تشدید نظارت بهداشتی همزمان عید سعید قربان در البرز

به گزارش کاوک نیوز

علیرضا رفیعی پور گفت: در عید قربان ۳۰ جایگاه عرضه دام و ۳۷ اکیپ ثابت و ١۵ اکیپ سیار، ۴۵ بازرس گوشت، ۴۰ دامپزشک به حال آماده باش بوده و ۳۰ ناظر ذبح شرعی در کنار ناظران بهداشتی بر ذبح شرعی نظارت می‌کنند.

سرپرست اداره کل دامپزشکی البرز  افزود:  این اکیپ‌ها در مناطق از پیش تعیین شده توسط شهرداری تمامی شهرستان‌های استان مستقر بوده و شهروندان به منظور اطمینان از سلامت دام قربانی و گوشت و آلایش دامی از خدمات بهداشتی این اکیپ‌ها به صورت رایگان بهره مند می‌شوند.

او فزود: کشتارگاه‌های دام کلیه شهرستان‌های استان در روز عید قربان فعال بوده و آماده ارائه خدمات به شهروندان می‌باشند.

رفیعی پور با تاکید به اینکه با توجه به شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و پیشگیری از این بیماری و دیگر بیماری‌های مشترک بین انسان و دام توصیه می‌شود ذبح دام‌های قربانی در کشتارگاه‌ها و تحت نظارت بهداشتی دامپزشکی باشد و از شهروندان درخواست کرد به هنگام خرید گوشت قرمز به مهر بهداشتی دامپزشکی و نیز لیبل دامپزشکی دقت کرده و از خرید گوشت و آلایش دامی حاصل از کشتار غیر مجاز دام که در حاشیه شهرها و روستاها عرضه می‌شود، اجتناب کنند.

ایشان در پایان افزود: ستاد اجرایی نظارت بر ذبح دام‌های قربانی مستقر در اداره کل دامپزشکی البرز در روز عید قربان با شماره تماس ۳۲۷۳۷۱۷۹ و شماره تلفن ۳۲۷۷۶۰۲۹ اداره دامپزشکی شهرستان کرج و سامانه ارتباطی ۱۵۱۲ از ساعت ۶ صبح الی ۱۴ بعد از ظهر آماده ارائه هر گونه راهنمایی و پاسخگویی به سوالات شهروندان می‌باشد. 


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا