پهپادهای آتش‌نشان بزودی به‌کار گرفته می‌شوند

به گزارش کاوک نیوز

قدرت الله محمدی، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران در نشست خبری اظهارداشت: امسال ششمین نمایشگاه و همایش بین المللی آتش نشانی و ایمنی شهری را ۱۱ تا ۱۳ تیرماه در هتل المپیک تهران با حضور حدود ۲۰ کشور خواهیم داشت.

وی افزود: در صورت حمایت و پشتیبانی تا دو سال آینده ۱۰۰ درصد تجهیزات آتش نشانی و ایمنی شهری را در داخل کشور تولید خواهند شد و اکنون ۶۰ هزار نفر در صنعت مربوط به ایمنی مشغول فعالیت‌ هستند.

محمدی گفت: مدیریت در عملیات آتش نشانی، فرهنگ سازی ایمنی و پیشگیری از محور‌های مهم ششمین نمایشگاه و همایش بین المللی آتش نشانی و ایمنی شهری است.

وی بیان داشت: هزار ۶۰۰ مرکز درمانی اعم از بیمارستان، کلینیک، ساختمان پزشکان و… وجود دارد که از این تعداد تا کنون ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ مرکز مراجعه و ایمن سازی شدند و بقیه هم باید اقدامات لازم را انجام بدهند.

وی تصریح کرد: امسال برخورد جدی با مراکز درمانی که ناایمن هستند داریم و تاکنون ۱۰۰۰ مورد مرکز درمانی به سراغ آتش نشانی نیامده‌اند. اگر اقدام نشود در مرحله نخست به وزارت بهداشت و مرحله بعد به دستگاه قضائی معرفی می‌کنیم. این مراکز همه اخطار گرفته‌اند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران گفت: امسال تذکر جدی به مراکز دولتی و وزارتخانه‌ها می‌دهیم برخی مراکز دولتی ناایمن اند و باید ایمن سازی در حوزه حریق شوند؛ ما پایش‌ها را آغاز و حتی تا پای پلمب پیش خواهیم رفت.

محمدی بیان داشت: با همکاری شرکت‌های دانش بنیان پهپاد آتش نشان را در نظر گرفته‌ایم که دارای دوربین حرارتی است و شدت حریق را به آتش‌نشانی اعلام می‌کند که اکنون پهپاد‌ها ساخته شده و در مرحله تست قرار دارد.

وی گفت: همچنین فردا در ۱۲۰ نقطه با ۵۵۰ آتش‌نشان در مسیر مهمونی ۱۰ کیلومتری غدیر مستقر هستیم.

وی درباره بازار گل محلاتی خاطرنشان کرد: پیشرفت ایمن سازی بازار گل محلاتی هم از صفر به ۶۰ درصد در ۲ سال گذشته رسیده است.

محمدی ادامه داد: سامانه اعلام حریق راه اندازی شده اما اتصال به آن اختیاری است و از بخش‌های مختلف و دستگاه‌ها دعوت می‌کنم به آن متصل شوند.

منبع: ایسنا


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا